گفتگوی اختصاصی رسانه ایران دکونومی با «محمدباقر تبریزی» هم بنیانگذار و مدیرعامل مجموعه استارتاپ “کوئرا”

«تبریزی» با اشاره به حوزه فعالیت “کوئرا”، گفت: «استارت آپ کوئرا از سال 94 شروع به کار کرد و یک سری محصولات برای برنامه نویسان دارد.»

وی افزود: «مهمترین نیازمندی هوش مصنوعی نیروی انسانی خبره است که فعالیت ما هم در این حوزه است. یک سری رویدادها ترویجی است، یک سری هم آموزش برای توانمند کردن عموم در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است. آموزش‌های پیشرفته تر برای کمک به استخدام و توانمند کردن افراد است.»

تبریزی در ادامه اذعان داشت: «وایبی ایجاد شده که بیشتر در زمینه استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی است. استفاده از ابزارها برای بهبود راندمان و کیفیت محصولات عالی است اما جایی توسعه اتفاق می‌افتد که این ابزارها را منحصر به نیاز خودمان، برای هوشمند سازی صنایع کشور ایجاد کنیم؛ موضوعی که بسیار کم به آن اشاره می‌شود. در این رابطه یک بحث زیرساخت‌های سخت افزاری است و موضوع بعدی بحث در حوزه دیتاست هست.»

«تبریزی» در ادامه بحث دیتاست‌ها تاکید کرد: «در بحث دیتاست ها آمادگی ها ایجاد شده و نیاز است که مجموعه های دولتی جدی تر ورود کنند. بحث دیگر وارد کردن سخت افزارهای مورد نیاز هست. همه اینها موضوعاتی است که کمیسیون هوش مصنوعی می‌تواند با تسهیل‌گری و تعامل با نهادهای دولتی در آنها وارد شود و فعالیت کند.»

ادامه گفتگو را در ویدئو زیر ببینید.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری : Array