گفتگوی اختصاصی رسانه ایران دکونومی با «امیرحسین شریف» عضو کمیسیون هوش مصنوعی نظام صنفی رایانه‌ای.

«شریف» با اشاره به فضای هوش مصنوعی کشور اذعان داشت: «ما در حال حاضر در نقطه عطفی قرار داریم، نقش هوش مصنوعی در حال پر رنگ شدن است، بخش زیادی از صنعت را در دست گرفته و در آینده نقش بزرگی ایفا خواهد کرد. این یک فرصت جهانی است که در اختیار ما به عنوان یک ملت قرار دارد. به عنوان کمیسیون هوش مصنوعی جا داشت همسو با رویکردهای جهانی کارهای بیشتری انجام دهیم تا نقش مهمی در در زنجیره ارزش جهانی بازی کرده و عمق استراتژیک در بازار جهانی پیدا کنیم.»

وی افزود: «شرکت‌های ما محدودیت منابع دارند، صنف هم بر اقتصاد شرکت‌ها می‌چرخد و بنابراین محدودیت‌هایی دارد.»

عضو کمیسیون هوش مصنوعی نصردر ادامه گفت: «در حال حاضر زیر ساخت و سخت افزار به چند شکل مختلف در دسترس است. اما با وجود امکاناتی که در دنیا وجود دارد نیاز نیست ما همه کلودها را خودمان داشته باشیم. صرفا در حد موضوعات استراتژیک، امنیت ملی لازم است ما اینها را داشته باشیم تا بتوانیم در صورت بروز هر اتفاقی زیرساخت‌ها را در اختیار داشته و وابسته به دیگر کشورها نباشیم.»

وی اذعان داشت: «وقتی خارج از جریان آب شنا می‌کنید متوجه نمی‌شوید در داخل آب چه اتفاقی می‌افتد. وقتی وارد بازار بین المللی می‌شوید تازه متوجه می شوید چه چیزهایی نیاز است. ساده ترین راه برای درک نیازهای مارکت جهانی، وارد شدن به مارکت از طریق ورود به نمایشگاه‌های جهانی است. دیدن رزومه و پروژه‌های دیگران و قرر گرفتن در جریان اخبار روز، میتواند کمک کند دید بهتری داشته باشیم»

عضو کمیسیون هوش مصنوعی بیان کرد: «یک زمانی ما بانکداری الکترونیک که کار می‌کردیم. اطلاعاتی ارائه میکردیم که کاملتر از اطلاعات نماینده بانک بود. اینکه یک برنامه نویس باشی کافی نیست، اگر بخواهی مشکل را برای یک خرده فروش حل کنی باید خرده فروش باشی نه برنامه نویس؛ یعنی این که بفهمی مشکل خرده فروش کجاست و آن مشکل را حل کنی.»

ادامه گفتگو را در ویدئو زیر ببینید.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری : Array